İLETİŞİM BİLGİLERİ
Hoşdere Cad.  No: 36/B –  Çankaya / ANKARA
İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. 610. Sok. No: 16 – Oran / Çankaya / ANKARA
+90 312 4278705
+90 532 6404528
www.oyunakademisi.com
oyun_akademisi@hotmail.com
Oyun Akademisi Kreş ve Bebek Evinden size özel % 10 İNDİRİM KUPONU: | ceylinece |
Sarı renkli indirim kodunu kullanarak anında %10 indirimden faydalanabilirsiniz.
LOKASYON
FİRMA HAKKINDA
OYUN AKADEMİSİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMLARI
1999 yılında faaliyete geçen ve 2012 yılında kurumsal bir marka haline gelen OYUN AKADEMİSİ, ANKARA ÇANKAYA’DA, HOŞDERE ve ORAN şubeleri ile 0-6 yaş çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti vermektedir. Okul öncesi eğitim süreç olarak bireyin yaşam boyu edindiği bilgi ve becerilerin çok büyük bir bölümünü kazandığı kritik bir dönemi kapsar. OYUN AKADEMİSİ MONTESSORİ modern çağın gereklerine uygun, öz güven sahibi, mutlu, kendisi ve sosyal çevresi ile barışık, yaratıcı ve farklı düşünen, çözüm odaklı, uyumlu, temel insani ve toplumsal değerleri kazanmış, entelektüel bireyler yetiştirmeyi kendisine hedef edinmiştir.
Yaş gruplarına göre planlanmış sınıflarımız, modern ve donanımlı okul öncesi kurumlarımız ile hizmetinizdeyiz.
OYUN AKADEMİSİ, tüm öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanıyabilmeleri, kuvvetli yönlerini keşfetmeleri, ilgi beceri ve eğilimleri doğrultusunda yönlendirilebilmeleri için Montessori eğitim sistemini benimsemiştir. Programımız, çocuklarımızın ilgi ve becerilerinin ortaya çıkmasını sağlamakta, gelecekte kendilerini daha mutlu hissedecekleri ve daha başarılı olacakları alanların tespitini yapmakta ve velilere bu doğrultuda rehberlik sunmaktadır. Eğitim programlarımızda gelişimsel, çocuk merkezli, oyun temelli, keşfederek öğrenme öncelikli, esnek ve çevresel faktörlere duyarlı, bütüncül, büyük grup, küçük grup ve bireysel etkinliklere dengeli bir biçimde yer verilmektedir.
OYUN AKADEMİSİ MONTESSORİ’DE OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİN TEMEL ÖZELLİKLERİ
Bilim ve sanat temellidir. Çocuğun gerçek hayatın içinde etkileşim ve iletişim içinde olduğu herhangi bir konu, soru, durum ya da problem ile ilgili sistematik veri ve bilgi toplama süreci, proje yaklaşımının temel felsefesini oluşturmaktadır. Çocuk merkezli ve çocuğun yön verdiği bir sistemdir. Belirgin şekilde giriş- gelişme ve sonuç bölümleri vardır. Üzerinde çalışılan proje direk olarak gözlenebilen bir konudur. Yaşamın içinden konular seçilir. İlk elden keşfetmenin yolları vardır. Bölgesel ve kültürel farklılıklara karşı duyarlıdır. Çocukları gerçek yaşam koşullarına hazırlar. Motivasyonu yükseltir. Okulda öğrenilenlerle gerçek hayat arasındaki bağlantıyı anlamlı hale getirir. Bilginin oluşumunda işbirliğine dayalı çalışma ortamları kurulmasını sağlar. Sosyal iletişim becerilerinin artmasına destek olur. Problem çözme becerilerinin gelişimine katkıda bulunur. Çocukların farklı disiplinler arasındaki bağlantıyı anlamasını sağlar. Çocuğun kendi okuluna veya topluma katkıda bulunması için fırsatlar oluşturur.
EĞER ÇOCUĞUNUZ KREŞE GİTMEYİ REDDEDİYORSA?
Çocuğunuzun neden kreşe gitmek istemediğini sorun. Kreşe gitmek istememesinin sizce geçerli bir nedeni varsa, kreş personeli-aile işbirliği ile bu sorunun ortadan kaldırılması/en aza indirilmesini sağlayın. -Kreşe gelene kadar sorun yaşıyor ya da kreş kapısının önünde çocuğunuz içeri girmek istemiyor ve sizin gitmenize izin vermiyorsa, okula bağımlı olmadığı ebeveyni tarafından getirilmesini sağlayın. -Bazı çocukların ilk haftalarda sorunsuz gittiği kreş, bir süre sonra ilgi çekiciliğini kaybeder. Kreşe gelmemek için türlü bahaneler uydurur. Bazı çocuklar ise ilk günlerde daha kreşe gelmek istemez ağlayarak tepki gösterirler. (Genellikle çocuklar kreş ya da anaokuluna gelene kadar ağlayıp, gitmek istemeyip kapıdan içeri girdikleri andan itibaren her şeyi unuturlar. Ama sizin aklınız hep çocuğunuzla ayrıldığınız zaman ki ağlamasındadır…)

33 Replies to “Oyun Akademisi Kreş ve Bebek Evi”

 1. Tavsiye edebileceğim kreşler arasında bulunuyor.
  Sağlam sevgi dolu iyi bir kreşsiniz.Tebrikler..Kime tavsiye ettiysem her zaman teşekkür aldım.Oyun Akademisine güveniyorum.

 2. Tavsiye için teşekkürler Mine hanım. Yorumunuzu tesadüfen gördüm. Bende yeni doğum yaptım. Yakında bizimde bir kreş arayışımız olacak şimdiden bilgi almak istedim. Bilginiz varsa minimum kaç yaşında başlayabiliyoruz paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

 3. Selam şermin hanım. Allah bağışlasın çocuğunuzu. Bildiğim kadarıyla 0 yaş grubu dahi var. Bir arkadaşımın bebeğide buradaydı yanlış hatırlamıyorsam henüz 1 yaşına girmemişti ordan biliyorum. Ayrıca arkadaşımdan olumsuz bir şey duymadım burası ile ilgili. Hoşdere civarındaysanız ne mutlu size. Sağlıcakla kalın.

 4. Merhaba,ben geçen hafta 8 aylık bebeğim için Ayrancı ve Hoşdere civarındaki bütün kreşleri gezdim.Gerçekten içime sinen tek kreş oyun akademisi oldu.sahibesi bayana bayıldım.:) kreş çok temizdi ve dikkatimi çeken bütün çocuklar çok mutluydu.yaklaşık iki saat vakit geçirdik eşimle.İngilizce ve Fransızca eğitim veriliyor.fiyat biraz pahalı geldi ama başka bir kreş düşünemiyorum.Bebek evinde bile psikoloğu var.Şubat ayından itibaren oyun akademisindeyiz.

 5. bende buranın haritası çıkmıyor. hoşdere ayrancıdan başlıyor cinnaha kadar çıkıyor sonuçta.. burası ne tarafta kalıyor acaba? ben kızımı şuan bulunduğu kreşten aldırma düşüncesindeyim, gidip bir görmek isterim.

 6. Meclise çok yakın.Hoşdere’den meclise doğru çıkarken solda kalıyor.Yanında makromarket var.web sitesinde harita var.Biz başladık kreşliyiz artık.İyi gidiyor şimdilik yolunda.

 7. Beğendim.Her şey iyi düşünülmüş.Etkinlikleri,eğitimleri çok iyi.Bir haftadır gidiyoruz sorun çıkmadı.Bahçesini çok sevdik.Müdürü hoş bir bayan.İnşallah bu ayarda devam ederler.Henüz çok başındayız ve böyle giderse dört yıl beraberiz.Oyun akademisini sevdik.

 8. Merhaba Oyun Akademisi,çocuklarım size emanet.
  Benim üç çocuğum var.İkizlerim ve kızım. Üçü de bu kreşte.Okulu çok seviyorlar.Bizde mutlu oluyoruz tabii.Sevgi dolu ve disiplinle işleyen bir kreş.15 yıllık deneyim ,eğitim,yemekler,hepsi süper.Fransa’dan geldik biz geçen yıl Ankara’ya.Mutluyuz çok şükür.

 9. Tanışmaya gittik ama bu kreşte 3 yaş grubu doluymuş.Ön kayıt yaptılar bize.Yeni sınıf açılınca arayacaklarını söylediler..Arkadaşımın oğlu beş yaşında oyun akademisinde.Bize de tavsiye etti fakat sınıfta kontenjan olmamasına üzüldüm.İnşallah kayıt için ararlar.

 10. Allah onlardan bin defa razı olsun.Canı gönülden yazıyorum bunu.İyi ki varsınız,İyi ki sizi tanıdım.Tertemiz sevgiyle bakılıyor kuzucum.Her şeyi anlatıyor gelince bana.:)

 11. Merhaba
  Bende fikirlerimi paylaşmak istiyorum.Oğlum Oyun Akademisi’ne iki yıldır devam ediyor.Önceki hafta arkadaşlarım Efe’nin İngilizce cümle kurduğunu fark ettiler.Biz anne baba olarak söylediklerini her zaman duyduğumuz için normal olabileceğini düşünmekteydik.Fakat ısrarlara dayanamayıp özel bir dil kursuna gittik.Yabancı dil uzmanı eğitmenler bize nerede nasıl aldı bu eğitimi diye sorduklarında kreşte öğrendiğini anlattık.Gidin ve kreşinizi tebrik edin dediler.Bunu Oyun Akademisi personeli ile konuştuk.Öğrendik ki dört yaş gurubundaki bütün çocuklar aynı seviyede ilerleme göstermiş.Fark ettiğim diğer bir hususta mutlu bir sürü çocuk sesleri ve huzur.Bütün yüzlerde gülümseme var.Başarılarınız daim olsun.İyi ki varsınız.

 12. Biz de artık akademili olduk.Sizi seviyoruz.Sevgi dolu yaklaşımınız ve anlayışınız için teşekkürler Oyun Akademisi…Zengin ailesinden sevgi ve saygılar 🙂

 13. Yorumları okuyunca bende bir şeyler yazmak istedim.Aslında bir nevi gurur duydum.Bütün yorumlar sizin işinize olan saygınızı anlatıyor.Ben açılacak yeni şubelerin müjdesini aldım.Umarım sizi tercih eden tüm bebekler ve çocuklarda benim kızım gibi mutlu ve sağlıklar büyürler.Teşekkür ederiz emeğinize ve yüreğinize sağlık.

 14. sihirli bir el değmiş bu okula.butik kreşler içinde rakipsiz bence.öncesini bildiğim için sihirli elden bahsettim.emeğinize elinize gönlünüze sağlık arkadaşlar.sizi seviyoruz.

 15. Ben karar vermeden önce yaklaşık 9-10 tane kreş gezdim.İnternet sitesini resmen ezbere biliyorum.Geçen ay ön kayıt yaptırdık.Kızım her gün ne zaman gideceğiz okuluma diye soruyor.Biz eylül ayında başlamayı düşünüyorduk fakat yıl sonu gösterisine katıldıktan sonra artık beklemenin gereği yok kararı aldık.Haftaya başlıyoruz.

 16. Oyun akademisinde kontenjan yok arkadaşlar.Dolu dolu dolu.Üç kez gittik Temmuz ayında kayıtlar doluyormuş.Ön kayıt yapalım dediler onuda yaptık.Artık üç yaşında ön kayıt avantajını kullanıp kesin kayıt yaptırmak istiyoruz.Çok ilgililer sağ olsunlar.Arayıp aklımıza takılan yada üstesinden gelemediğimiz her konuyu danışıyoruz.Uzun uzun sıkılmadan anlatıyorlar.İnşallah bu kalite her zaman aynı olur.Çocuğu bu kreşte olan arkadaşlarım çok memnun.İngilizcede küçücük çocukların konuşmalarını ve derslerini gördük.Şaşılacak kadar ileriler.Ne diyelim darısı başımıza.

 17. Evet herşey iyi görünüyor ama kayıtları doluymuş.Bilgi aldık ön kayıt yaptılar geldik.aramaya devam bakalım nolacak.herkes için hayırlısı olsun.zor bir karar.Ebru hanım fiyat 1100 lira.

 18. Başarılı bir başlangıç yaptık. Mutlu sevgi dolu bir kreş burası. Biz beğendik mutluyuzda daha ne olsun. Bir de çoçuklar çok keyifli her çalışan bir grup çocukla ilgileniyor.Yardımcılar var hepsi de çok saygılı. Teşekkürler başarılar.

 19. Bu işi iyi biliyorsunuz sayın yöneticiler. Tebrik ederiz. Sevgi ve saygılarımızla.Durşan ailesi

 20. Toplam beş sene büyük oğlumu büyüttünüz..emeğinize yüreğinize sağlık.Şimdi sırada minik oğlum var.Gözüm arkada değil.Meryem hanım ve ekibine gönülden teşekkürler.En iyi övgüleri hak ediyorsunuz.

 21. Oyun Akademisi ailesi, en küçüğünden en büyüğüne kadar hepinizi çoook seviyoruz. Ellerinize yüreklerinize sağlık. Başta İlknur öğretmenimiz olmak üzere Merve ögretmenimiz, Fatma ögretmenimiz, Ayşegül öğretmenimiz, Mine öğretmenimiz, Meryem öğretmenimiz, Teacher”ımız Sezen hanım, herkese çok teşekkür ederiz. Satranç öğretmenimiz Beşir bey, bale öğretmenimiz Eda hanım, yemeklere sevgi ekleyen Neriman hanım gönülden teşekkür ederiz. İyiki yollarımız kesişti ve tanıdık sizleri.

 22. Oyun Akademisi ile yaklaşık 5 senedir tanışıyoruz. Bu birliktelikte tüm çalışma kadrosunun gösterdiği saygın çalışma azminden dolayı herkese teşekkürü bir borç olarak görüyorum. Kurucusundan, eğitim kadrosuna,mutfak personelinden,temizlik personeline tek tek teşekkür etmek isterim. Bu saygın çalışma azminizin devamını temenni ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

 23. Objektif yorum yapmam gerekiyor..öncelikle çok endişeliydim,güvensizdim,kararsızdım vs. akademinin tüm kadrosu ve şubeleri tek bir bayanın özverisi,çocuk sevgisi,saygısı ve güçlü anne yüreği ile yoğurulmuş meslek inancıyla gerçek bir kreş.doğallığınız ile nice yıllara.temennimiz daha büyük olmanızdan yanadır.

 24. Dostlar,
  Yorumlarınızı okudukça gurur duyduk,duygulandık,sevindik,mutlu olduk..İçimizde daha çok çiçekler açtı.Tüm ailelerimize ve aramıza bu sene katılan Oran şubemizin velilerine kucak dolusu sevgiler.İyi ki varsınız.
  Temennimiz,2018 yılı tüm dünya çocuklarına mutluluk getirsin.Sağlıklı nice yıllara.
  Saygılarımızla..
  Oyun Akademisi Okul Öncesi Eğitim Kurumları

 25. Montessori eğitim ve sınıfları beğendim.Geçen sene gitmiştim benim çocuklar küçüktü.Bu defa kayıt olduk başladık.Yeni açılan bize daha yakın.Pazartesi başlıyoruz inşallah bizde mutlu olacağız.Fıyatlar 1500 dediler.

 26. Oyun Akademisi tüm kadronuza müdür ve yöneticilerinize sonsuz teşekkürler.Yeni dönemin size ve çocuklarımıza hayırlı olmasını dilerim.Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir