Ankaara.com bir Ajans Medya projesidir.

Ajans Medya; 2000 yılından bu yana kurumsal kimlik çalışmaları, web tasarımı ve internet reklamcılığı hizmetleri alanında faaliyet göstermekte, interaktif tasarım ve tanıtım çözümleri sunmaktadır. Ankaara.com projesi ile Ankara çapında en büyük firma veri tabanını yeni nesil sarı sayfalar adı altında oluşturarak ve bunu arama entegrasyonu ile birleştirerek Ankaralı işletmeler ile internet kullanıcıları arasında köprü görevi oluşturmakta, işletmelere müşteri, müşterilere ise indirim ve fırsatlar sunmaktadır. Projenin detayları aşağıda belirtilmiştir.

————————–

Ankaara.com Ankara’nın fırsatlar sunan firma arama motoru ve yeni nesil sarı sayfaları tanımı ile Türkiye’de ilk olarak Ankara’da, internet kullanıcıları ile işletmeler arasında köprü görevi oluşturmak amacıyla (internet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran, aynı zamanda indirim sağlayan, işletmelere ise müşteri sunan); Dünyanın en popüler 4 farklı internet sitesinin (arama motorları, sektörel ve bölgesel firma rehberleri, şehir fırsatı siteleri, sosyal medya platformları) daha da geliştirilerek, tek bir sistemde birleştirilmesinden oluşturulmuş, Ankara çapında firma bazlı aramalara cevap veren yepyeni bir internet sitesidir. Uzun ve kapsamlı araştırmalar sonucunda 2012 yılı ilk çeyreğinde temeli atılan Ankaara.com, ürün ve hizmete dayalı gelişmiş arama özelliği ile, Ankaralıları aradıkları ürün veya hizmeti sunan işletmeye en kolay ve en hızlı şekilde ulaştırır, aynı zamanda indirim ve fırsatlar sunar.

————————–

Ankara’nın firma arama motoru;
Bilindik firma rehberlerinden farklı olarak karmaşıklıktan uzak sade bir tasarım, kullanımı kolay bir arayüz ve bilindik arama motorlarından farklı olarak sadece firmalara yönelik daha detaylı arama özelliği ile aradığınız ürün veya hizmeti sunan firmaya çok daha kolay ulaşmanızı sağlayacak akıllı bir arama motoru geliştirdik.Üst bölümdeki “Ne Arıyorsun?” veya detaylı arama bölümündeki “Anahtar Kelime” alanını kullanarak aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.Örneğin bir mekan arıyorsunuz… Aradığınız mekanı ismi ile, yani Cafe, Lokanta veya Restaurant terimleri ile aramanın ötesinde, mekandan olan beklentiniz ile aramanıza imkan tanıyoruz. Her restaurantta pizza yiyemeyeceğiniz gibi, her lokantada da künefe bulamayabilirsiniz, her cafede okey oynayamayacağınız gibi, her mekanda da maç seyredemeyebilirsiniz. Sizi beklentilerinize (aradığınız ürün veya hizmeti sağlayan işletmeye) kolayca ulaştırıyoruz.
Örnek beklentiler: (Ürün & Hizmet)
Fasıl, canlı müzik, maç yayını, tavla, okey, tabu, jenga, kebap, lahmacun, pizza, kokoreç, döner, kızarmış dondurma, sıcak şarap, künefe, makara tatlısı vb. anahtar kelimeler ile aramanızı yaparak beklentinizi karşılayacak işletmeleri listeleyebilirsiniz.
Aksilikler ve acil durumlarda da yanınızdayız!
“Yolda kaldım” / “Arabam bozuldu” yazarak oto kurtarıcılarını veya oto tamircilerini, “Kapıda kaldım” / “Anahtarımı unuttum” yazarak çilingirleri listeleyebilirsiniz.
Detaylı arama ile hayatınızı kolaylaştırıyoruz!
Detaylı arama bölümünde bulunan “Anahtar Kelime” ve “Semt” alanlarını doldurarak arama yaptığınızda bulunduğunuz bölgeye en yakın firmaları listeleyebilirsiniz.
————————–
Her firmaya bir web sayfası;
Klasik firma rehberlerinden farklı olarak her firma için tek sayfadan oluşan bir web sayfası hazırlıyoruz. Buna firmanın profil sayfası adını veriyoruz. Bu sayfa firma yetkililerinin tercihi doğrultusunda firmanın klasik web sitesinde olması gereken her türlü bilgiyi içerisinde barındırabiliyor. (Fotoğraflar, yol tarifi destekli harita, firma hakkında bilgi, firmanın ürünleri ve hizmetleri, iletişim bilgileri, iletişim formu ve canlı destek gibi.) Böylece aradığınız kategorideki firmalar hakkında her türlü detaya ulaşabiliyorsunuz.Navigasyon destekli harita sayesinde hiç bilmediğiniz bir semtteki  firmayı kolayca bulabiliyorsunuz. İletişim formunu doldurarak isteklerinizi anında firma yetkililerine iletebiliyorsunuz. Canlı destek fonksiyonu sayesinde ise firma yetkilileri ile online iletişimde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca firmanın sunduğu ürün ve hizmetlerini görebiliyorsunuz. Buna firmanın internetteki vitrinini evinizden görüntüleyebiliyorsunuz da diyebiliriz.
————————–
Türkiye de bir ilk! Ara = Bul + Kazan sistemi
Sizler için bir ilki gerçekleştirdik! Ankaara.com aracılığı ile ulaştığınız firmalardan çeşitli oranlarda indirimler kazanmanızı sağlıyoruz. Veritabanımıza kaydettiğimiz firmaların büyük bir kısmı, sizler için özel indirimler uyguluyor. Ankaara.com’da hem aradığınız ürün veya hizmeti sunan firmaya kolayca ulaşıyor, hem de çeşitli fırsatlardan faydalanıyor, indirimler kazanıyorsunuz.İndirim oranları firma profil sayfasında yer almaktadır. Firmanın sunduğu fırsat veya  indirim oranı kırmızı renkte, firmanın belirlediği indirim kodu ise sarı renkte gösterilmektedir. Bu kodun hemen altında özel şart belirtilmedikçe indirimden sınırsız sayıda faydalanabilirsiniz. İndirim oranlarını veya sunulan fırsatları firma yetkilileri belirli aralıklarla değiştirebilirler. Fırsatlardan yararlanmak için ilgilendiğiniz kategorideki firmaları sık sık takip etmenizi öneriyoruz.
————————–
Firmalar ile müşterileri arasında köprü görevi;
Hesaplarımız doğrultusunda hedefimiz; 2022 yılının ilk yarısına kadar Ankara ilindeki tüm iş yerlerini sistemimizde toplamak, bu iş yerleri için tek sayfalık bir profil sayfası oluşturarak veri tabanımıza kaydetmek ve bunu detaylı arama özelliği ile Ankaralılara sunmak; Böylece Ankara ilinde aranılan her türlü ürün, hizmet, yer, mekan ve firmaya Ankaara.com üzerinden kolayca ulaşılmasını sağlamaktır.

Şirketimizin tarihçesi hakkında daha fazla bilgi için zaman çizelgemize göz atabilirsiniz.